Pražané musí ve Zlíně bezpodmínečně dvakrát vyhrát, aby odvrátili vyřazení

19.02.2019 | Jakub Kudláč

Dvě výhry na horkém ledě ve Zlíně musejí zapsat sledge hokejisté Sparty, pokud chtějí postoupit do finále ligy. V úvodním semifinále drželi s úřadujícím čtyřnásobným mistrem dlouho krok, nakonec ale nestačili na svého soka 2:4.

U obou branek zapsal asistenci kapitán Sparty Jiří Krupička. "Nahrávky dobré, ale bez výhry je to jedno. První byla spíš taková náhoda, jenom jsme hodil puk do rohu a Jirka Raul to pak dostal do brány o gólmana soupeře, druhá už byla pěknější, ale měla přijít dřív, než za stavu 1:4," pověděl Krupička.

Ten s hrou svého týmu musel být částečně spokojen. "Kdybychom v první třetině proměnili své šance, mohlo to vypadat jinak. Druhou třetinu jsme ale nezvládli a Zlín se dostal do hry. Vyhrála kvalita, ale byl to hezký zápas," řekl kapitán HCS.

Do Zlína tak jede Sparta s těžkým úkolem - vyhrát na Moravě dvakrát v řadě. Že by Zlín prohrál dvakrát v řadě se nestalo pěknou řádku let, naposledy (asi) v semifinále s Olomoucí v roce 2014.

"Ono když jedete do Zlína, tak prohráváte už u Velké Bíteše. Ale budeme bojovat, co nám zbývá. Poslední zápasy jsme tam zvládli, třeba se k nám přikloní štěstí," připomněl Krupička fakt, že Sparta vyhrála v Baťově městě poslední dvě klání. 3:2 v nájezdech a letos 3:1.

Druhé utkání se hraje v sobotu 23. února od 14:30 hodin na PSG aréně ve Zlíně, případný třetí duel o den později od 10:05.

Muži | Sobota 16.02.2019, 14:10
Sparta - Zlín

Muži | Sobota 23.02.2019, 14:30
Zlín - Sparta